Hakkımızda

Uzun süre temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmayan su sebillerinde fiziksel ve kimyasal kirlenmeler meydana gelebilir. Bu kirlenme sonucunda sebillerde bulunan sudaki mikroorganizmalar aktivitesini artabilir. Bu durumda insan sağlığını tehlikeye atacak çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için gerek evlerimizdeki gerekse halka açık alanlarda kullanılan su sebillerin periyodik olarak mekanik temizlikleri yapılmalı bunun hemen sonrasında da en güçlü ve kalıntı bırakmayan dezenfektan olan ozon gazı ile su sebilleri dezenfekte edilmelidir.

Su sebillerinin temizliğinde kesinlikle deterjan, çamaşır suyu, kir çözücü, kireç çözücü, yağ çözücü gibi kimyasal maddeleri kullanılmaması gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz su sebillerinin kısa aralıklı periyotlarda mutlaka 'Ozonlama Yöntemi' ile temizlenmesi gerekmektedir.

Ozon, aktif oksijendir. Her ozon molekülü üç oksijen atomundan oluşur. Atmosferin dış kısımlarında Ultraviyole Işınlarının, alçak kısımlarında ise, şimşek ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşur. Genellikle yağmur ve fırtınalar sonrası uyulabilen temiz ve taze hava bunun neticesidir. Ozon, doğadaki en kuvvetli ve doğal dezenfektandır, mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop,bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon kararsız yapısı ve kısa süre sonra tekrar Oksijene dönüştüğü için doğaldır ve yan etkisi yoktur.

Ozonlama sistemiyle yapılan temizlikte su sebilinin içerisinde en küçük bir kalıntı, koku, tad, mekanik artık, kimyasal madde kalmaz. Dezenfekte etme oranı kimyasal dezenfektanlara göre 3000 kat fazladır. Doğru oranda kullanıldığında su sebilinizin dostudur; hava alma siboplarının, sıcak su ayıraç tapalarının düzgün çalışmasını, su sebili plastik parçaları üzerindeki tortuları giderir, hatta tortular yüzünden düzgün çalışmayan parçaların normal çalışmasına yardımcı olur.